Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 22:27

Луценко заявив, що «Блок Порошенка» підтримає відкладення виборів на Донбасі


Юрій Луценко, архівне фото

Голова фракції «Блоку Петра Порошенка» у Верховній Раді Юрій Луценко заявив, що блок підтримає рішення про те, що місцеві вибори на Донбасі потрібно відкласти.

Він нагадав, що, відповідно до постанови про порядок проведення цих виборів, Центральна виборча комісія має внести до парламенту подання, а вже Верховна Рада має зупинити вибори на тій чи іншій території, де немає безпеки і демократичних стандартів ОБСЄ.

Як сказав Луценко з приводу майбутніх місцевих виборів в Україні в ефірі програми «Герой дня» на радіо «Весті», «воювати з противником і мати в тилу повних ідеологічних колег цього противника – Україна дозволити собі цього не може».

За словами Луценка, які наводить прес-служба «Блоку Порошенка», проведення місцевих виборів на Донбасі неможливе. «З моєї точки зору, чесні, конкурентні і безпечні вибори не можуть відбутися не тільки на окупованій території Донбасу, але й на її звільненій території. Я переконаний, що військово-цивільні адміністрації мають працювати на українській частині Донбасу до того моменту, поки там провести вибори буде безпечно», – сказав політик.

Іще одним критерієм проведення виборів на сході України, за словами Луценка, є конкурентність. «Люди на прикладі військово-цивільних адміністрацій мають побачити, що, окрім Партії регіонів, яка тимчасово називається «Опозиційним блоком», є життя в Україні, що є інші політичні сили, які готові на них працювати. Люди мають відчути різницю і відчути, що вони наймають владу, а не просто голосують за тих, на кого їм вказували раніше», – вважає політик.

Так Юрій Луценко прокоментував заяву «Опозиційного блоку», ніби через підписання президентом указу про утворення військово-цивільних адміністрацій у низці районів Донецької та Луганської областей «в Україні цілеспрямовано встановлюється диктатура».

«Зрозуміло, що «Опозиційний блок», який звик у форматі Партії регіонів фальсифікувати результати виборів, дуже стурбований. Проте ні про які порушення законів і Конституції не йдеться», – заявив він.

Місцеві вибори в Україні мають відбутися 15 жовтня. Нині тривають суперечки щодо того, в якій саме частині вільної території Донецької й Луганської областей їх можна буде провести і чи можна буде взагалі.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG