Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 02:30

У Баку суд продовжив слухання справи журналістки Ісмаїлової


Хадіджа Ісмаїлова

У столиці Азербайджану Баку суд відновив слухання справи журналістки Хадіджі Ісмаїлової, заарештованої вісім місяців тому.

Її мати, Ельміра Ісмаїлова, повідомила журналістам під час перерви в судовому засіданні 18 серпня, що судовий процес є «брехнею від початку до кінця».

Вона сказала, що суд вже відхилив кілька клопотань захисту, зокрема клопотання про свідчення в залі суду людей, які зареєстровані як свідки.

39-річну Ісмаїлову, яка співпрацює з Радіо Свобода, звинувачують в ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні повноваженнями.

Сторона захисту й міжнародні правозахисні організації стверджують, що звинувачення щодо журналістки є політично мотивованими і їх можна вважати розплатою за розслідування фінансових операцій, здійснених президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим та членами його родини.

Журналістка отримала нагороди за висвітлення корупції в Азербайджані.

За час ув’язнення заклики щодо звільнення Ісмаїлової розміщували провідні світові медіа.

15 травня головний редактор Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Ненад Пеїч сказав, що ув’язнення Ісмаїлової «не має нічого спільного з якимсь її правопорушенням – воно має на меті змусити Хадіджу і Радіо Свобода замовкнути, і ніщо інше».

Також на початку травня неурядова організація ПЕН-центр у Нью-Йорку заочно вручила Хадіджі Ісмаїловій нагороду як в’язневі сумління.

XS
SM
MD
LG