Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську суд продовжив арешт Коцаби до 16 жовтня


Руслан Коцаба
Руслан Коцаба

Івано-Франківський міський суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою блогеру Руслану Коцабі, якого обвинувачують у державній зраді і перешкоджанні діяльності Збройних сил України, до 16 жовтня.

Під час сьогоднішнього засідання суд заслухав чотирьох свідків, троє з них є жителями села Коршів Коломийського району. В цьому селі Коцаба проводив вуличне опитування і записував інтерв’ю. Людей обурило, що в назві викладеного в Інтернет сюжету написано про їхню «готовність убивати».

Загалом допитано 26 свідків з 58.

Звертаючись до журналістів, Руслан Коцаба сказав про «державне замовлення на цю справу» і повідомив, що вірить у виправдання.

«Якщо не тут, то в апеляції, якщо не в апеляції, то в Євросуді я доведу свою невинність», – сказав підсудний.

Наступне судове засідання призначили на 3 вересня.

Коцабі інкримінують державну зраду, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Раніше він неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні чергової хвилі мобілізації та закликав її бойкотувати.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими. Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем совістій закликала його звільнити.

XS
SM
MD
LG