Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликає Росію звільнити засудженого за шпигунство громадянина Естонії


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Моґеріні закликає Росію звільнити засудженого до 15 років в’язниці співробітника естонської Поліції безпеки (головної спецслужби країни) Естона Кохвера. Псковський обласний суд 19 серпня визнав його винним у шпигунстві, контрабанді зброї і незаконному перетині кордону і, крім ув’язнення, присудив штраф у 100 тисяч рублів (1523 долари).

Федеріка Моґеріні назвала винесений в Росії вирок порушенням міжнародного права – на слуханнях заборонили бути присутніми естонському консулові, а в самого підсудного, за її словами, не було «адекватної юридичної підтримки».

ФСБ Росії затримало Естона Кохвера у вересні минулого року. За даними відомства, при затриманні у нього вилучили пістолет з патронами, 5000 євро, техніку для прихованого аудіозапису, а також матеріали, які мають характер розвідувального завдання.

Сам Кохвер провину не визнає. У Таллінні стверджують, що співробітники російських спецслужб затримали його на естонській стороні і через кордон доставили в Росію.

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес закликав громадян країни провести акцію на підтримку Кохвера.

XS
SM
MD
LG