Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 07:33

МЗС анулювало дипломатичні паспорти Азарова, Маркова і ще 87 екс-чиновників


Екс-депутат Ігор Марков демонструє депутатське посвідчення, вересень 2013 року

Міністерство закордонних справ анулювало дипломатичні паспорти колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова, колишніх депутатів Верховної Ради Володимира Олійника та Ігоря Маркова і ще 86 колишніх народних депутатів та чиновників.

У заяві дипломатичного відомства зазначається, що, відповідно до положення про дипломатичний паспорт України, МЗС анулювало дипломатичні паспорти вказаних громадян України, які втратили підстави для користування дипломатичним паспортом і не повернули паспортний документ до МЗС у передбачений законодавством строк.

У міністерстві наголошують, що цей список не є вичерпним.

У МЗС нагадують про обов’язок осіб, яким оформлено дипломатичний паспорт для здійснення службових відряджень за кордон, повертати відповідний паспортний документ для зберігання до МЗС у десятиденний строк після закінчення закордонного відрядження; порушення цієї вимоги є підставою для анулювання дипломатичного паспорта.

12 серпня колишнього народного депутата Ігоря Маркова затримали на італійському курорті Санремо на підставі міжнародного ордеру. 14 серпня італійський суд застосував щодо Маркова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Як згодом стало відомо, затриманий Марков пред’явив поліції три паспорти: український, російський і український дипломатичний паспорт, котрий, з’ясували пізніше, був анульований минулого року.

В Україні екс-депутату Маркову інкримінують хуліганські дії в Одесі 2007 року, коли біля обласної держадміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам’ятника російській імператриці Катерині II. Маркова підозрювали в організації побиття учасників акції, а також безпосередньо в побитті громадян.

Сам Марков стверджував тоді, що це політична помста владної на той час Партії регіонів за те, що він далі стоїть на проросійській позиції, яка розбігалася з тодішнім офіційним курсом влади України на євроінтеграцію.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG