Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 20:45

Верховний суд Росії пояснив засекречування військових втрат «держтаємницею»


(ілюстраційне фото)

Верховний суд Росії пояснив відмову у задоволенні скарги на указ президента про засекречування військових втрат у мирний час захистом інформації про дислокацію, структуру та оперативну обстановку у Збройних силах, що є державною таємницею. Про це йдеться у мотивувальній частині постанови суду, копію якого у понеділок, 24 серпня, отримали позивачі.

Президент Росії Володимир Путін 28 травня засекретив інформацію про втрати особового складу Міноборони «у мирний час у період проведення спеціальних операцій».

У червні російська ініціативна група, до складу якої входять юристи, журналісти і громадські активісти, оскаржила цей указ. На думку заявників, закон не наділяє президента повноваженнями щодо розширення переліку відомостей, які становлять державну таємницю. Мета указу, як вважають заявники, – приховати втрати російської армії на сході України.

13 серпня Верховний суд Росії відхилив скаргу, заявивши, що рішення Путіна не суперечить Конституції. Позивачі планують оскаржити це рішення.

У Кремлі заявляють, що підписання указу про засекречування втрат військових у спецопераціях у невоєнний час ніяк не пов’язано з подіями на сході України, в яких, за версією Москви, російські війська «не беруть участі».

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG