Доступність посилання

ТОП новини

Патріарший Собор УГКЦ розпочався в Івано-Франківську


Місце проведення Патріаршого Собору УГКЦ – собор Воскресіння Христового в Івано-Франківську
Місце проведення Патріаршого Собору УГКЦ – собор Воскресіння Христового в Івано-Франківську

Божественною літургією, яку провів глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук), в архикатедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську 25 серпня розпочалася шоста сесія Патріаршого Собору УГКЦ.

250 делегатів із 57 країн протягом трьох днів обговорюватимуть важливі проблеми церковного і світського життя. Тема собору – «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

За словами секретаря Патріаршого Собору, ректора Івано-Франківської духовної семінарії отця Олега Каськіва, важливо «що ми робимо для молоді, для малолітніх, для педагогів, для лікарів, іншими словами, що ми робимо для того, щоб кожен, хто приходить до церкви, не почувався чужим».

Обговорюватиметься тема капеланського служіння у війську. Тільки з Івано-Франківщини 60 священиків побували у зоні АТО.

Робота собору проходитиме у вигляді пленарних і секційних засідань. Сьогодні священики з різних країн в Меморіальному сквері проведуть молитву за загиблими воїнами АТО, 27 серпня відбудеться урочисте відкриття пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому в Івано-Франківську.

За словами начальника управління культури, національностей і релігій обласної держадміністрації Володимира Федорака, «це знакова подія в історії Прикарпаття і в цілому України, добрий знак для того, щоб українці єдналися довкола української церкви та ідеї служіння Богові і державі».

Для делегатів Патріаршого Собору передбачені екскурсії історичними місцями Прикарпаття, вони відвідають Коломию, Галич, Гошів.

Перший Патріарший Собор відбувся у Львові, попередній, п’ятий – у Бразилії.

XS
SM
MD
LG