Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: справа Сенцова і Кольченка схожа на процеси сталінської епохи


Олег Сенцов (ліворуч) та Олександр Кольченко співають Гімн України в залі суду, 25 серпня 2015 року
Олег Сенцов (ліворуч) та Олександр Кольченко співають Гімн України в залі суду, 25 серпня 2015 року

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє, що вироки, винесені сьогодні двом українським активістам російським військовим судом, стали результатом несправедливого судового розгляду, за час якого стало відомо про застосування катувань.

«Весь цей процес був влаштований з метою надіслати сигнал. Він був використаний у російській пропагандистській війні проти України і схожий на показові процеси над дисидентами сталінської епохи», – заявив Богдан Овчарук, прес-секретар Amnesty International Ukraine, який був присутній на судових засіданнях, у тому числі під час сьогоднішнього вироку військового суду в Ростові-на-Дону.

«Цей процес був глибоко помилковим. Достовірні свідчення про застосування тортур та інших видів жорстокого поводження були проігноровані судом. Як Сенцов, так і один з головних свідків звинувачення, стверджували, що їх катували», – додав він.

Правозахисники наголошують, що будь-які свідчення, отримані через тортури чи інші види жорстокого поводження, мають бути відкинуті, звинувачення у тероризмі мають бути зняті, а Олег Сенцов і Олександр Кольченко мають бути або звільнені, або постати перед справедливим цивільним судом.

25 серпня військовий суд у російському місті Ростов-на-Дону засудив кінорежисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму, а еколога і антифашистського активіста Олександра Кольченка до 10 років за звинуваченнями у «тероризмі», які вони заперечують і називають політично вмотивованими.

XS
SM
MD
LG