Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 10:08

У Феодосії відкрили українську бібліотеку


У Феодосії відкрили філію бібліотеки Українського культурного центру в Криму. Як повідомив активіст центру Вельдар Шукурджієв, перші книжки для бібліотеки передали 25 серпня.

«Ця подія, безумовно, знакова в культурному житті міста і всього нашого півострова», – написав він у Facebook.

Можливість відкрити філію в Феодосії з’явилася в результаті активності людей, які надсилають до Криму книжки українською мовою. Оскільки серед книг частина примірників дублюються, активісти вирішили, крім запланованої бібліотеки в Сімферополі, відкрити ще й філію у Феодосії.

Збір літератури для Криму триває. Особливо чекають тут книжок із серії «Топ 100 української книги». Активісти просять надсилати нові екземпляри або книжки в хорошому стані.

Як повідомляв проект Радіо Свобода «Крим.Реалії», українська громадська бібліотека створена за ініціативою активістів Українського культурного центру в Криму. Через відсутність приміщення активісти центру змушені зберігати книжки у себе вдома.

У Криму, який Росія анексувала в березні 2014 року, за «Конституцією Республіки Крим», декларуються три «державні» мови – кримськотатарська, російська, українська. Однак українська й кримськотатарська мови не тільки не отримують розвиток, але й їх вивчення у школах скорочується. Так, у школах півострова спостерігається нерівномірний розподіл годин на вивчення мов.

Раніше перший заступник міністра освіти, науки й молоді в російському уряді Криму Наталія Журба зазначила, що введення обов’язкового вивчення в освітніх установах Криму однієї чи двох «державних» мов, крім російської, можливе лише за рахунок розподілу годин, відведених на вивчення російської мови. На думку чиновниці, це неприпустимо.

Recommended

XS
SM
MD
LG