Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську домовилися про припинення вогню на Донбасі з 1 вересня – Сайдік


Представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік
Представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік

Представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявляє, що переговорники на зустрічі у Мінську висловили намір забезпечити тривале припинення вогню на Донбасі з 1 вересня.

«Тристороння контактна група вважає за необхідне досягти тривалого припинення вогню вздовж всієї лінії зіткнення як практичного кроку у забезпеченні виконання Мінських домовленостей», – сказав Сайдік у середу, 26 серпня, після зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

«Сторони домовились 1 вересня спільно перевірити втілення цієї ініціативи», – наголосив Сайдік.

У середу у Мінську проходили консультації Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Переговори тривали близько двох годин за участю представників сепаратистів. До цього близько трьох годин відбувалося засідання контактної групи.

Раніше речниця представника України на переговорах Леоніда Кучми Дарія Оліфер повідомила, що сторони обговорять виконання домовленостей щодо вирішення конфлікту на Донбасі, досягнутих у лютому.

Перед засіданням відбулися зустрічі представників чотирьох робочих підгруп – із безпеки, економічних, політичних і гуманітарних питань.
Представник угруповання «ДНР», яке в Україні визнане терористичним, Денис Пушилін заявляв, що на переговорах можливе парафування документа про відведення від лінії контакту сторін озброєння калібром менше 100 міліметрів.

Сторони конфлікту на Донбасі постійно звинувачують одна одну у невиконанні вже чинних мінських домовленостей, які, зокрема, передбачають заборону застосування і відведення від лінії контакту зброї калібром понад 100 міліметрів.

XS
SM
MD
LG