Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 08:43

Fitch знижує рейтинг України – попри домовленість із кредиторами


Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня СС до рівня С. Про це агентство повідомляє у прес-релізі.

Рішення про зміну рейтингу Fitch ухвалило попри оголошення, що Україна домовилася з групою кредиторів про списання 20% основного боргу країни за єврооблігаціями на суму майже 4 мільярди доларів. Цю новину Fitch розцінило як спробу уникнути дефолту і вказало, що списання призведе до матеріальних втрат для власників цінних паперів.

Міністр фінансів України Наталія Яресько натомість вважає, що списання п’ятої частини боргу і реструктуризація більшої частини заборгованості дозволить «повернутися до сталого економічного життя».

«Ця ситуація називається win-win – і для нашої країни, і для кредиторів. Завдяки тому, що зараз кредитори пішли нам назустріч, наша країна отримає значне фінансове полегшення та зможе швидше повернутися до сталого економічного життя», – наголосила Яресько 27 серпня.

Згідно зі шкалою рейтингу Fitch, рівень С відповідає «неминучості дефолту».

Тим часом, міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив 27 серпня, що Москва вимагатиме від України погашення єврооблігацій на 3 мільярди доларів у грудні 2015 року. Росія наприкінці 2013 року придбала єврооблігації України на цю суму, тодішній уряд Миколи Азарова подавав це як успіх на ринку запозичень.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG