Доступність посилання

ТОП новини
17 Червень 2019, Київ 13:02

В Івано-Франківську відкрили пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому


Тисячі людей взяли участь у відкритті пам’ятника митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому на одноіменній площі в центрі Івано-Франківська.

Церемонія освячення пам’ятника відбувалася за участю делегатів і гостей шостої сесії Патріаршого Собору УГКЦ, яку впродовж трьох днів приймав Івано-Франківськ.

Пам’ятник Андрею Шептицькому освятив глава УКГЦ Святослав (Шевчук). Він високо оцінив діяльність «Мойсея українського народу» і побажав усім «сили перемогти усякого напасника, усяке зло і сили бути вільними людьми у вільній незалежній Україні».

Монумент в Івано-Франківську зроблено у техніці традиційного українського іконопису, з витягнутими пропорціями фігур: митрополит сидить, а поряд із ним – двоє дітей. Автори пам’ятника – молоді скульптори Степан Федорин та Микола Гурмак.

Вартість пам’ятника і облаштування території довкола – близько мільйона гривень.

На прес-конференції в Івано-Франківську Святослав (Шевчук) розповів, що процес беатифікації Андрея Шептицького перебуває на завершальній стадії, у липні завершилося вивчення архівних документів, Папа Римський своїм декретом проголосив геройські чесноти митрополита. «Цей процес тривав 50 років, тому що за часів Радянського Союзу велика частина архівних документів була недоступна», – зазначив глава УГКЦ.

За його словами, зараз розпочався другий етап, коли досліджуватиметься чудесне оздоровлення за молитвами Андрея Шептицького, яке було зафіксоване у США. Такий процес триватиме кілька місяців, і лише тоді відбудеться беатифікація, і митрополита проголосять блаженним.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG