Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 06:25

Іще одне рейтингове агентство прирівняло домовленість України з кредиторами до дефолту


Рейтингове агентство Standard & Poor’s теж прирівняло у п’ятницю до дефолту результати домовленості України з міжнародними кредиторами про реструктуризацію боргу і списання його частини.

Агентство підтвердило довготерміновий кредитний рейтинг України на останньому переддефолтному рівні «CC», але попередило, що будь-які пропозиції України про обмін її облігацій чи про схожу реструктуризацію її боргу в іноземній валюті будуть класифіковані вже як власне дефолт.

При цьому агентство дало для України негативний прогноз. Як мовиться в його повідомленні, «це відображає нашу оцінку, що дефолт за валютним боргом України є по суті безсумнівним фактом, враховуючи заявлені позиції уряду України і складне макроекономічне середовище».

У четвер, 27 серпня, інше рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня «СС» до рівня «С», що відповідає «неминучості дефолту». Причиною такого рішення стали значні втрати для власників облігацій за умовами домовленості з Україною, а саму домовленість агентство оцінило як кризову реструктуризацію боргу, вчинену саме з метою уникнути дефолту.

Того дня Україна досягла домовленості з групою приватних кредиторів про 20-відсоткове зменшення вартості облігацій України, що перебувають у цих кредиторів. Це означає списання 11,5 мільярдів доларів із українського боргу, тобто набагато менше від 15,3 мільярда, заощадити які вимагає Міжнародний валютний фонд.

Реструктуризація приватного зовнішнього боргу була однією з вимог для надання Україні пакета допомоги від МВФ на загальну суму в 40 мільярдів доларів США. Важкі переговори про це протривали п’ять місяців, при цьому на кредиторів чинили тиск на допомогу Україні і МВФ, і США, закликаючи їх погодитися зі втратами, щоб порятувати Україну.

Останні рішення рейтингових агентств, як вважають, призведуть до збільшення для України вартості зовнішніх запозичень.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG