Доступність посилання

ТОП новини
17 Березень 2018, Київ 09:16

Метою України є членство в НАТО, оскільки це надасть можливість українським Збройним силам приєднатися до потужної системи колективної безпеки, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Геостратегічною помилкою, я б навіть назвав – злочином – було ухвалення в 2010 році тодішнім парламентом рішення щодо запровадження так званого позаблокового статусу України. Невизначені статуси і відсутність конкретної системи захисту призвели до того, що Росія порушила всі міжнародні угоди та Статут ООН і здійснила військову інтервенцію проти України», – сказав Яценюк під час урочистостей з нагоди початку нового навчального року в Одеській військовій академії.

Останнім часом підтримка вступу України до НАТО в українському суспільстві значно зросла. За даними дослідження, проведеного наприкінці липня, на ймовірному референдумі про вступ України до НАТО за це проголосували б 64 відсотки його умовних учасників, проти були б 28,5 відсотка.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG