Доступність посилання

23 Травень 2017, Київ 04:14
Новини | Економіка

Від 1 вересня Україна розпочала експорт електроенергії до Польщі – «Укренерго»


Ілюстартивне фото

Україна в рамках надання аварійної допомоги Польщі, що опинилася в складній ситуації з енергопостачанням внаслідок аномально спекотної погоди, з 1 вересня розпочала експорт електроенергії до цієї країни.

«Наразі по лінії електропередачі 220 кВ «Добротворська ТЕС – Замость» передається 135 МВт при максимальній технічній можливості 235 МВт», – йдеться в повідомленні «Укренерго».

У компанії зазначили, що лінію електропередач було включено в роботу 1 вересня о 12:00 відповідно до тристороннього договору про поставку електроенергії з України до Польщі.

Водночас в «Укренерго» наголошують, що пріоритетом компанії є забезпечення балансу і надійності енергосистеми України.

13 серпня прем’єр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України в зв’язку із кризовою ситуацією в енергетичній системі Польщі терміново вжити невідкладних заходів для забезпечення максимально технічно можливихпоставок електроенергії до польської енергосистеми.

Як повідомляв міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, Польща звернулася до України з проханням про аварійну допомогу з електроенергією.

Як сказав міністр, зараз Україна експортує в Польщу, де через брак електроенергії мусили запровадили обмеження на її споживання, 600 МВт електроенергії, а польська сторона просила збільшити постачання на 200–400 МВт.

Польща є одним із головних партнерів України і захисників її інтересів у Європейському союзі.

Водночас у 2014 році на території України через дефіцит енергетичного вугілля, більша частина якого видобувається на окупованих територіях Донбасу, застосовувались віялові відімкнення.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG