Доступність посилання

ТОП новини

США розпочали кампанію на підтримку жінок-політв’язнів


Постійний представник США у Раді безпеки ООН Саманта Пауер
Постійний представник США у Раді безпеки ООН Саманта Пауер

США розпочали кампанію привернення уваги до випадків з жінками, які були несправедливо ув’язнені урядами в усьому світі.

З ініціативи, яку 1 вересня оголосила постійний представник США у Раді безпеки ООН Саманта Пауер, Держдепартамент США визначив 20 випадків ув’язнення жінок, яких Вашингтон визнає «політичними в’язнями» чи «в’язнями сумління».

Ця кампанія, зокрема, має привернути увагу до ув’язнення у Росії українського штурмана Надії Савченко, яку помістили у в’язницю за звинуваченням в участі у вбивстві російських журналістів, що незаконно перебували на Донбасі, а також Лейли Юнус і Хадіджі Ісмаїлової, критиків уряду Азербайджану, ув’язнених за звинуваченнями, які вони називають політично мотивованими. Йдеться й про низку інших ув’язнених жінок у світі.

«Називаючи імена цих жінок, ми надсилаємо повідомлення владі їхніх країн: якщо ви хочете розширити права жінок, не садіть їх до в’язниці за їхні погляди. Звільніть цих 20 жінок, а також інших жінок та дівчат, які перебувають за ґратами», – заявила Саманта Пауер журналістам у Вашингтоні.

Держдепартамент назвав цю ініціативу кампанією #FreeThe20 (звільніть двадцятьох).

XS
SM
MD
LG