Доступність посилання

ТОП новини

Савченко потрапила до американського списку несправедливо ув’язнених жінок


Надія Савченко за ґратами в Росії
Надія Савченко за ґратами в Росії

Українка Надія Савченко потрапила до списку жінок, яких Сполучені Штати вважають політичними в’язнями або в’язнями сумління.

1 вересня США розпочали кампанію з висвітлення долі жінок у всьому світі, які, на думку офіційного Вашингтона, несправедливо ув’язнені. Держдепартамент оприлюднить 20 нарисів про таких жінок. Про цю ініціативу повідомила 1 вересня посол США в ООН Саманта Пауер.

«Називаючи цих жінок, ми надсилаємо послання урядам: якщо ви прагнете розширити права жінок, не ув’язнюйте їх на підставі їхніх поглядів чи правозахисної діяльності. Звільніть з-за ґрат цих 20 жінок, звільніть схожу на них незліченну кількість жінок і дівчат», – наголосила Саманта Пауер.

Крім Савченко, в цьому списку є критики уряду Азербайджану Лейла Юнус і Хадіджа Ісмаїлова, якій 1 вересня присудили сім з половиною років позбавлення волі. Також США вважають незаконним ув’язнення узбецької правозахисниці Матлюби Камілової – міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає її ув’язненою за реалізацію права на свободу висловлювань. У списку фігурує іранська студентка Бахаде Хедайя, запроторена за ґрати в 2009 році на тлі придушення протестів після суперечливих президентських виборів.

XS
SM
MD
LG