Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 13:37

Вміст шкідливих речовин у Києві зменшився через зміну напряму вітру – СЕС


Вміст шкідливих речовин у повітрі Києва через пожежі зменшився, бо змінився напрямок вітру, повідомив головний державний санітарний лікар міста Олег Рубан. За його словами, наразі концентрація зокрема сірчистого ангідриду у Києві перевищує норму в 1,2-1,5 рази.

«Показник сірчистого ангідриду стандартами України визначений 0,5 міліграм на метр кубічний – разова максимальна доза гранично допустимої концентрації, яка встановлена в Україні. Це достатньо жорсткий показник, в країнах Європи він більший в десять, а деяких і в двадцять разів. Вразлива людина його відчуває, коли він становить 1,6 міліграм на метр кубічний» – сказав Рубан.

За його словами, ще вчора СЕС фіксувала перевищення норми цієї речовини в місті в 10-18 разів.

«Що стосується динаміки лабораторних досліджень, які здійснюються щогодини нашою службою, то ми на 10 ранку отримали результати перевищення норми у 5-8 разів, на 11-12 години – в 3-4 рази, на 13:30 – 1,5-1,2 рази. Це перш за все пов’язано з природніми умовами – зі зміною напрямку вітру і проведенням організаційних заходів зі зменшення кількості автотранспорту і полиття вулиць», – сказав Олег Рубан.

Однак головний санітарний лікар міста не виключає погіршення ситуації до кінця дня, з його словами, це буде залежати від температури повітря і напрямку вітру, тому запобіжні заходи впроваджуватимуть надалі.

У СЕС також нагадали киянам довго не перебувати на відкритому повітрі, робити вологе прибирання, і вживати природні сорбенти: воду й кисломолочні продукти.

Минулої ночі і вранці Київ затягло смогом через пожежі в регіоні. 4 вересня у столиці України не працюватимуть школи і дитсадки.

Recommended

XS
SM
MD
LG