Доступність посилання

ТОП новини

Росія розбудовує нову міжнародну мережу своїх агентів – Служба безпеки Чехії


Служба безпеки і розвідки Чехії BIS (Bezpečnostní informační služba) оприлюднила звіт за 2014 рік, у якому наголошує, що Росія у роботі своїх спецслужб повертається до радянських часів, розбудовуючи по цілому світі нову мережу своїх агентів.

Аналіз роботи російських служб безпеки свідчить, що Росія активно поширює свою пропаганду у країнах Європейського союзу і НАТО, розгортаючи мережу своїх агентів, що своєю за структурою нагадує Комінтерн, мовиться у звіті.

У Чехії російські агенти, як і попередніми роками, намагаються здобути контроль над російськомовною громадою і просувати прокремлівські організації й діячів у її складі на позиції представників усієї російськомовної громади у спілкуванні з чеськими державними органами й інституціями, пишуть чеські контррозвідники.

Важливий вплив Росії на чеське суспільство здійснювали і здійснюють чеські проросійськи орієнтовані організації чи окремі особи, серед яких є і несвідомо зманіпульовані, і професіонали, що свідомо працюють на Росію, – та їхні інтернет-проекти, мовиться у звіті. Завдяки цьому рядові чеські громадяни сприймають від них прокремлівські думки як нібито погляди й переконання своїх власних співгромадян, а не як ідеї, насаджувані Росією.

У розділі звіту BIS, який стосується України («Можливий вплив українських подій на міграцію і середовище організованої злочинності в Чехії), наголошено, що «потенційна міграційна хвиля з України не становить для Чехії ризику безпеки». Кількість мігрантів із України до Чехії, так само, як і до інших країн Центральної Європи, зросла, однак спеціальні запобіжні заходи не потрібні, мовиться у звіті чеської спецслужби.

Діяльність російських спецслужб у Чехії щороку складає один із головних розділів звітів чеської Служби безпеки і розвідки.

XS
SM
MD
LG