Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 15:11

Порошенко: ніяких привілеїв російському кредитові не буде


(архівне фото)

Президент України Петро Порошенко заявив, що в питанні щодо повернення Києвом зовнішніх боргів Україна ні за яких обставин не надасть ніяких привілеїв кредитові від Росії.

Як сказав він після зустрічі в Києві з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард, у перебігу переговорів між Україною і кредиторами Росія мала всі можливості приєднатися до них, але не зробила цього.

Водночас, за словами Порошенка, ця можливість і далі не закрита.

Але, наголосив президент, при цьому Росія не буде поставлена в більш привілейоване становище, ніж інші кредитори.

Він пропонує Росії приєднатися до рішення комітету кредиторів щодо реструктуризації українського боргу.

Голова держави нагадав, що завершення переговорів України з кредиторами дозволило уникнути оголошення дефолту, якого чекала Росія, щоб отримати право відразу вимагати повернення свого боргу. Тепер же, сказав Петро Порошенко, дефолту немає і не буде, а Росія «до кінця року має визначитися, чи вона розумна, чи вродлива».

Наприкінці минулого місяця уряд України досяг попередніх домовленостей із комітетом кредиторів про реструктуризацію основної частини державного боргу. Згідно з домовленостями, Києву спишуть 20% боргу – 3,6 мільярда доларів із 18 мільярдів доларів заборгованості перед кількома приватними кредиторами.

Тоді Київ уже пропонував Росії приєднатися до цього рішення, але в Москві відповіли, що будуть домагатися повернення всього боргу в повному обсязі.

Реструктуризація частини держборгу є однією з умов для продовження Міжнародним валютним фондом програми допомоги Україні на загальну суму у 17,5 мільярдів доларів у рамках чотирирічної програми розширеного фінансування.

22 вересня в Києві має розпочати роботу чергова місія МВФ, яка оцінить виконання програми співпраці. На підставі висновку місії фонд ухвалюватиме рішення про виділення наступного траншу.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG