Доступність посилання

ТОП новини

У Таджикистані продовжили затримувати прихильників генерала-заколотника


Ромітська ущелина, де триває спецоперація, 7 вересня 2015 року, відеокадр
Ромітська ущелина, де триває спецоперація, 7 вересня 2015 року, відеокадр

У Таджикистані повідомили про затримання ще 14 спільників уже колишнього заступника міністра оборони, який у п’ятницю, 4 вересня, вчинив збройний заколот.

Як мовиться у спільній заяві Міністерства внутрішніх справ і Комітету державної національної безпеки Таджикистану, в перебігу операції знешкодження цього угруповання в Ромітській ущелині також вилучена значна кількість зброї.

Обидва органи закликали колишнього заступника міністра оборони Абдугаліма Назарзоду і його спільників здатися.

За повідомленнями, загалом у перебігу і перших нападів заколотників, і силової операції проти них загинули не менш як 44 людини – 18 силовиків і 26 бойовиків. Число затриманих заколотників і причетних до заколоту тепер складає 53. Сімом із них у неділю вже винесли звинувачення в тероризмі.

Тим часом далі триває операція ліквідації збройного угруповання в Ромітській ущелині у Вагдатському районі – місцевості за 150 кілометрів від столиці Душанбе, де переховуються бойовики на чолі з уже звільненим із посади заступником міністра оборони генерал-майором Абдугалімом Назарзодою. Скільки їх там, наразі не відомо – за різними версіями, від понад сотні до менш як десятка.

Президент Таджикистану Емомалі Рагмон, перебуваючи раніше в місті Вагдаті, заявив, що ця операція має завершитися найближчими днями, і запевнив, що всі винні будуть покарані.

У п’ятницю, 4 вересня, невідомі напали на відділок міліції в райцентрі Вагдаті, а потім на будівлю силовиків на околиці столиці Душанбе, захопивши при цьому запаси зброї. Спершу вважали, що ці напади не пов’язані, але потім з’ясували, що це була справа рук групи, яку зібрав на той час заступник міністра оборони Абдугалім Назарзода; його негайно звільнили з посади.

Абдугалім Назарзода, колишній командир загонів ісламської опозиції і прихильник недавно забороненої Партії ісламського відродження Таджикистану, увійшов до офіційних силових структур держави 1997 року за умовами домовленостей між владою й опозицією про завершення п’ятирічної громадянської війни. За цими домовленостями, Об’єднаній таджицькій опозиції, частиною якої була Партія ісламського відродження, відійшло близько третини державних посад.

Заборона цієї партії, донедавна єдиної легальної ісламської партії на післярадянському просторі, минулого місяця призвела до нового зростання напруженості в Таджикистані.

XS
SM
MD
LG