Доступність посилання

ТОП новини

Росія надала Вірменії знижку в ціні на газ до 165 доларів за тисячу кубів за вступ до ЄАЕС


Будівля компанії Gazprom Armenia в Єревані
Будівля компанії Gazprom Armenia в Єревані

Міністерства енергетики Росії і Вірменії підписали протокол про зміни до угоди про формування ціни на російський газ, за яким ця ціна зменшується зі 189 до 165 доларів за тисячу кубометрів. Ця зміна діятиме заднім числом, із 1 січня нинішнього, 2015 року.

Угоду підписали в Москві в перебігу візиту до Росії президента Вірменії Сержа Сарґсяна. Як мовиться в матеріалах до цього візиту, ця угода про зниження ціни на російський газ укладена на виконання попередніх домовленостей із урахуванням вступу Вірменії до Євразійського економічного союзу.

Таке зниження ціни відносно дотеперішньої формули ціноутворення на російський газ для Вірменії, який постачає російська компанія «Газпром» своїй стовідсотковій «дочці» «Газпром Арменія», анонсував іще у квітні цього року голова російського газового монополіста Олексій Міллер.

«Газпром» і «Газпром Арменія» підписали нині змінену угоду про формування ціни на газ із Росії 2013 року. Вона розрахована на 2014–2018 роки.

Вірменія офіційно вступила до Євразійського економічного союзу під проводом Москви 2 січня 2015 року – наступного дня по тому, як сам цей союз був створений 1 січня. Нині до цього інтеграційного об’єднання входить п’ять післярадянських країн: Росія, Казахстан, Білорусь, Вірменія і – від минулого місяця – Киргизстан.

Євразійський економічний союз (ЄАЕС), провідну роль у якому відіграє Росія, був створений як наступний етап євразійської інтеграції кількох післярадянських держав навколо Москви на місці Євразійської економічної спільноти (ЄврАзЕС), до якої належали Росія, Казахстан і Білорусь, об’єднані також у Митний союз і Єдиний економічний простір.

Україні Росія пропонувала свій газ у третьому кварталі цього року по 247 доларів за тисячу кубометрів із урахуванням 40-доларової знижки – так само, як і у другому кварталі. Київ не погодився на таку ціну і з 1 липня перестав купувати газ у Росії.

XS
SM
MD
LG