Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 00:32

Болгарія: умова пропуску російських літаків до Сирії – огляд вантажу


Болгарія заявила, що готова відкрити повітряний коридор російським літакам, що прямують до Сирії, лише у разі допущення до огляду їхнього вантажу.

Міністр закордонних справ Болгарії Даніел Мітов 9 вересня заявив, що російські колеги мають погодитися на проведення таких перевірок на болгарському аеродромі.

«Згідно з рішеннями Ради ЄС 782 від 2011 року і 420 від 2012 року, існують обмеження на постачання певних видів товарів і послуг. Кожна держава-член ЄС зобов’язана виконувати ці рішення, і особливо коли є достатньо інформації, яка дає підстави вважати, що існує невідповідність між заявленою метою польотів і фактичною поставкою», – наводять слова Мітова болгарські інформагенції.

8 вересня Болгарія відмовилася надати Росії повітряний простір для доставки вантажів до Сирії. Як заявляли у болгарському Міністерстві закордонних справ, Софія відмовилася пропускати російські військово-транспортні літаки, що прямують до Сирії, бо має «серйозні сумніви щодо вантажу». У Софії при цьому наголосили, що рішення ухвалили самостійно.

У Росії речниця Міністерства закордонних справ Марія Захарова заявила, що Москва ніколи не приховувала, що надсилає владі Сирії військову техніку й обладнання «для допомоги в боротьбі з тероризмом».

Останніми днями у ЗМІ з’явилися остаточно не підтверджені і не спростовані повідомлення, що Росія може посилювати свою військову присутність у Сирії для підтримки режиму президента Башара Асада в боротьбі і з екстремістським угрупованням «Ісламська держава» та місцевим відділком «Аль-Каїди», і з демократичною опозицією, що має підтримку Заходу і країн арабського світу.

У соціальних мережах публікують у зв’язку з цим усе нові фотографії російських кораблів із військовою технікою, що прямують із Чорного моря через Босфор на південь, у напрямку до Сирії, і знімки російських військових у сирійському портовому місті Тартусі. Там розташований пункт матеріально-технічного забезпечення Військово-морського флоту Росії, в якому російські військові перебувають легально, відповідно до двосторонньої угоди ще з 1971 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG