Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: вибори на окупованих територіях стануть зривом Мінських домовленостей


©Shutterstock
©Shutterstock

Намагання провести місцеві вибори на територіях Донбасу, які не контролює українська влада, буде порушенням Мінських домовленостей. Про це у Варшаві 9 вересня після зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Евою Копач заявив український прем’єр Арсеній Яценюк, інформує Урядовий портал.

«Будь-які спроби Російської Федерації провести будь-які незаконні вибори на цих територіях означають повний і тотальний зрив Мінських домовленостей», – наголосив Яценюк.

«Як можна іти на виборчу дільницю і опускати бюлетень під дулом російського автомата? Це фікція», – додав голова уряду.

Арсеній Яценюк додав, що не виконаний перший пункт укладених у білоруській столиці домовленостей – припинення вогню: «Так, інколи стається, що суттєво зменшується кількість обстрілів, але потім знову з'являється».

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. У районах, які українська влада не контролює, а також у безпосередній близькості до лінії розмежування сторін конфлікту такі вибори не відбудуться. Сепаратисти з угруповання «ДНР» оголосили про плани провести вибори 18 жовтня, а з угруповання «ЛНР» – 1 листопада.

Президент України Петро Порошенко зазначив 9 вересня в Києві на засіданні Ради регіонального розвитку, що Україна повернеться до обговорення змісту змін до Конституції щодо децентралізації, якщо Москва відмовиться від Мінських угод.

XS
SM
MD
LG