Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 00:01
Новини | Політика

Яценюк: вибори на окупованих територіях стануть зривом Мінських домовленостей


©Shutterstock

Намагання провести місцеві вибори на територіях Донбасу, які не контролює українська влада, буде порушенням Мінських домовленостей. Про це у Варшаві 9 вересня після зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Евою Копач заявив український прем’єр Арсеній Яценюк, інформує Урядовий портал.

«Будь-які спроби Російської Федерації провести будь-які незаконні вибори на цих територіях означають повний і тотальний зрив Мінських домовленостей», – наголосив Яценюк.

«Як можна іти на виборчу дільницю і опускати бюлетень під дулом російського автомата? Це фікція», – додав голова уряду.

Арсеній Яценюк додав, що не виконаний перший пункт укладених у білоруській столиці домовленостей – припинення вогню: «Так, інколи стається, що суттєво зменшується кількість обстрілів, але потім знову з'являється».

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. У районах, які українська влада не контролює, а також у безпосередній близькості до лінії розмежування сторін конфлікту такі вибори не відбудуться. Сепаратисти з угруповання «ДНР» оголосили про плани провести вибори 18 жовтня, а з угруповання «ЛНР» – 1 листопада.

Президент України Петро Порошенко зазначив 9 вересня в Києві на засіданні Ради регіонального розвитку, що Україна повернеться до обговорення змісту змін до Конституції щодо децентралізації, якщо Москва відмовиться від Мінських угод.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG