Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 05:02

У Криму погрожують кримським татарам справами в разі блокади півострова


Адміністративний кордон між Херсонською областю та Кримом

Голова «Громадської плати Криму» Григорій Іоффе погрожує лідерам кримських татар кримінальними справами в разі блокади півострова, повідомляє 10 вересня сайт проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».

За словами Іоффе, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і віце-президентові Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов «зазіхають на територіальну цілісність Росії».

«Своїми заявами вони ставлять під сумнів територіальну цілісність Росії, для цього є певні статті кримінального кодексу. Їм варто про це подумати», – заявив Іоффе.

Раніше цього тижня голова окупаційної «Державної ради Криму» Володимир Константинов заявив, що у разі блокади з боку України півострів не постраждає, оскільки готовий до «українозаміщення».

Лідери кримських татар оголосили 8 вересня, що ініціюють блокаду адміністративного кордону з окупованим Росією Кримом. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров анонсує появу активістів на адміністративному кордоні з Кримом у третій декаді вересня.

Режим вільної економічної зони в Криму дозволяє ввозити вантажі, що можуть бути використані проти інтересів держави, заявив наприкінці серпня колишній депутат Верховної Ради України, кримчанин Андрій Сенченко.

Він підтвердив сайту Радіо Свобода «Крим.Реалії» інформацію про постачання на територію півострова будівельних матеріалів, які використовуються для спорудження військових об'єктів. Ішлося про пісок і щебінь.

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року, між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. Крим оголошений тимчасово окупованою територією.

З початку червня 2015 року діють нові правила Кабміну України з перетину адміністративного кордону з Кримом.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG