Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єри України і Словаччини розкритикували розширення російського «Північного потоку»


Арсеній Яценюк (л) і Роберт Фіцо (п) на прес-конференції після зустрічі у Братиславі, 10 вересня 2015 року
Арсеній Яценюк (л) і Роберт Фіцо (п) на прес-конференції після зустрічі у Братиславі, 10 вересня 2015 року

Прем’єр-міністри України і Словаччини Арсеній Яценюк і Роберт Фіцо різко розкритикували розширення російського газогону «Північний потік» на прес-конференції після своєї зустрічі у Братиславі.

За словами Яценюка, цей проект «антиєвропейський і антиукраїнський» і несправедливий щодо України та її європейських партнерів.

Як заявив прем’єр, для України новий російський проект означає виключення з транзиту газу і втрату щороку 2 мільярдів доларів плати за це, а для Європи він призведе до монополізації постачань газу і його подорожчання.

Так само, додав він, і Словаччина втрачатиме по 800 мільйонів доларів плати за транзит.

Фіцо, зі свого боку, прокоментував рішення газотранспортних компаній кількох західноєвропейських країн і російського «Газпрому» про розширення потужності газогону «Північний потік» словами: «Вони просто роблять із нас ідіотів!» За його словами, не можна політично декілька років і місяців говорити про потребу стабілізувати ситуацію в газотранспортній галузі, а потім ухвалити рішення, яке ставить не тільки Україну, але передусім Словаччину до незавидної позиції.

Він назвав таке рішення західноєвропейських газових компаній зрадою країни-члена Європейського союзу, тобто Словаччини, і прямо суперечить результатам газових переговорів, які Євросоюз вів на політичному рівні з Україною. Він також пообіцяв, що порушить це питання на засіданні Європейської ради – найвищого політичного керівного органу ЄС.

Як сказав словацький прем’єр, він відкидає почутий ним аргумент, що цей договір є «лише справою торгівлі, бізнесу».

Майже тиждень тому, 4 вересня «Газпром» підписав акціонерну угоду з енергетичними компаніями західних членів ЄС про план побудови Nord Stream-2 – двох нових ниток газогону «Північний потік», яким газ із родовищ на півночі Росії дном Балтійського моря подається з Росії до Німеччини, оминаючи сухопутний транзит іншими країнами.

Відеозапис прес-конференції Арсенія Яценюка і Роберта Фіца

XS
SM
MD
LG