Доступність посилання

ТОП новини

У Криму українською мовою навчається менш як тисяча дітей – окупаційна влада


Українською мовою в анексованому Криму нині навчається 949 дітей, від загальної кількості школярів це становить піввідсотка. Про це повідомляє окупаційне «міністерство освіти, науки та молоді» Криму.

Кримськотатарською мовою навчаються 5083 дитини, це менш як 3% від числа школярів півострова.

За цим повідомленням, у навчальному році, який розпочався 1 вересня, відкрито 37 перших класів з кримськотатарською мовою навчання і два – з українською. Можливість навчатися українською мовою з першого до дев’ятого класу є в двох школах – в Алушті та Феодосії.

Після анексії в окупаційній Конституції Криму формально закріпили три державні мови – російську, українську та кримськотатарську.

Сайт проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії» повідомляв: з початком нового навчального року кримськотатарські громадські діячі заявили, що право на отримання освіти рідною мовою не дотримується. За приклад вони наводять кілька випадків, коли керівництво навчальних закладів відмовляє батькам у створенні класів з кримськотатарською мовою навчання.

Проект «Крим.Реалії» повідомляв також, що у школах на уроки української мови та літератури заборонено носити підручники, а студенти не мають можливості пройти практику в українській школі, повноцінно отримувати сучасні навчальні і наукові знання.

XS
SM
MD
LG