Доступність посилання

ТОП новини

Питання Криму відійшло на другий план у міжнародній політиці – Шварценберґ


Колишній міністр закордонних справ Чехії, голова опозиційної правоцентристської партії TOP 09 Карел Шварценберґ
Колишній міністр закордонних справ Чехії, голова опозиційної правоцентристської партії TOP 09 Карел Шварценберґ

Колишній міністр закордонних справ Чехії, голова опозиційної правоцентристської партії TOP 09 Карел Шварценберґ вважає, що питання Криму відійшло на другий план у міжнародній політиці, і є небезпека, що санкції з Росії можуть зняти, якщо західні політики вирішать, що Росія виконала умови мінських угод.

«Мене дуже турбує, що говориться про те, що санкції щодо Росії будуть зняті, якщо будуть дотримані мінські угоди. Тобто ніхто вже про Крим не турбується, і мені це просто ясно. Не впевнений, що блокування Криму зможе порушити цю тему до високого міжнародного рівня. Потрібно серйозно замислитися про те, які б могли бути зроблені кроки, щоб питання Криму залишилося в міжнародній дискусії. Але зараз маю дуже гидке відчуття, що всі вже сказали, що з Кримом вже нічого не поробиш, то не будемо вже це і чіпати. Це є дуже небезпечна позиція. Бо постійно наголошується, що мінська угода є умовою зняття санкцій, хоча запроваджувалися вони через окупацію Криму», – сказав Шварценберг в інтерв’ю Радіо Свобода.

У березні 2014 року Росія анексувала український Крим. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів і надалі українською територією. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Через агресію Росії у Криму та на Донбасі, Захід запровадив низку санкцій проти Москви. Західні політики неодноразово заявляли, що майбутнє цих санкцій залежатиме від виконання мінських угод.

Згідно з мінськими домовленостями, на лінії контакту від середини лютого мав діяти черговий режим припинення вогню, а важкі озброєння мали бути відведені. Проте перестрілки й обстріли, і з застосуванням «відведених» озброєнь, тривали. Сторони звинувачували одна одну в порушеннях і провокаціях.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули майже 8 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG