Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 03:59

У ЄС домовилися про переселення спершу 32 тисяч біженців


Голови МВС Словаччини Роберт Калінак (с) і Австрії Йоганна Мікль-Лайтнер (п) дискутують під час зустрічі у Брюсселі, 14 вересня 2015 року

Міністри внутрішніх справ країн-членів Європейського союзу домовилися про перший етап переселення біженців, що прибули до Італії і Греції, до інших держав ЄС. Ідеться про 32 тисячі біженців.

Це число менше, ніж навіть перша, ще травнева пропозиція Європейської комісії – розселити по країнах Євросоюзу 40 тисяч мігрантів, – і значно менша, ніж названі вже минулого тижня 160 тисяч, переселити яких із Італії, Греції й Угорщини закликав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

План Юнкера, який він сподівався затвердити на нинішній зустрічі міністрів, передбачав обов’язкові квоти, що мали визначити, скільки біженців зобов’язана прийняти кожна країна ЄС. Ідею таких квот підтримують Німеччина і Франція, до яких прямує більшість мігрантів. Натомість її відкидають східноєвропейські члени ЄС – у першу чергу Польща, Чехія, Словаччина й Угорщина.

Через кризу з біженцями за останні два дні вже три країни ЄС – Німеччина, Австрія і Словаччина – оголосили, що тимчасово зупиняють чинність шенгенських домовленостей про зняття контролю на внутрішніх кордонах країн-учасниць і відновлюють цей контроль із метою зупинити неконтрольований нині наплив мігрантів. Таку можливість розглядають і ще кілька країн «шенгену». А Угорщина заявила, що посилює охорону свого кордону з Сербією, не членом ЄС, звідки прямує більшість біженців.

Тітка потонулого хлопчика закликала лідерів ЄС «відкрити серця» біженцям

Тітка потонулого хлопчика закликала лідерів ЄС «відкрити серця» біженцям
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

XS
SM
MD
LG