Доступність посилання

ТОП новини

Сенатор МакКейн на запрошення «ЛНР» бути спостерігачем на «виборах»: до уявних країн не їжджу


Сенатор-республіканець Джон МакКейн
Сенатор-республіканець Джон МакКейн

Голова комітету з питань збройних сил Сенату США, республіканець Джон МакКейн заявив, що не їздить до уявних країн.

Він оприлюднив заяву-відповідь на запрошення угруповання «ЛНР», що визнане українською владою терористичним, але називає себе «республікою», взяти участь як спостерігач у так званих «виборах» на окупованій бойовиками території. Текст відповіді розміщено на сайті Джона МакКейна.

«Хоча я зазвичай не займаюся моніторингом на виборах в уявних країнах, я вдячний за це унікальне запрошення. Якщо так звана «Луганська народна республіка» зацікавлена в демократичних виборах, то я пропоную її прихильникам скласти зброю і взяти участь у наступному раунді виборів у вільній і єдиній Україні», – заявив МакКейн.

Напередодні російські ЗМІ та ресурси сепаратистів поширили інформацію, що один з ватажків угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький попросив передати американському сенаторові Джону МакКейнові запрошення відвідати окуповану бойовиками територію і взяти участь у спостереженні за підготовкою та проведенням так званих «місцевих виборів».

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. Сепаратисти наполягають, що проведуть власні «вибори» всупереч Мінським домовленостям, хоча при цьому твердять, ніби їхні заходи будуть їм відповідати. Донецькі сепаратисти заявляють, що мають намір провести свої «вибори» 18 жовтня, а луганські – 1 листопада.

Мінські домовленості, зокрема, остання з них – Комплекс заходів, передбачають, що вибори на тимчасово окупованих територіях на Донбасі мають відбутися на підставі законодавства України, з дотриманням стандартів і за нагляду ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG