Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 04:44

Україна потрапила у список «нещасних» країн світу через інфляцію і безробіття


(ілюстраційне фото)

Україна потрапила у список найбільш «нещасних» країн світу через показники інфляції та безробіття у 2014 році. Вона у цьому антирейтингу посіла 15-е місце з показником 20,9 бала. Рейтинг, оприлюднений 9 вересня, склали фахівці Business Insider.

Згідно з їхніми даними, рівень інфляції в Україні становить 12,1%, а безробіття – 8,8%. Українська економіка також постраждала від фінансової криз після анексії Росією Криму. У 2014 році ВВП знизився на 6,8%. На думку фахівців, розвиток України стримують політична корупція та неефективні реформи.

Лідером цього антирейтингу є Венесуела, у якої 70 балів (62,2% інфляція і 78% безробіття). На 2-му місці антирейтингу – Сирія, на 3-му – Джібуті.

Також до антирейтингу потрапили Сербія (9-е місце), Греція (11-е), Іспанія (12-е), Хорватія (16-е).

За даними фахівців Business Insider, деякі країни відсутні у списку, тому що дані по них були недоступні або ж застаріли.

У вересні Державна служба статистики України вдруге поспіль упродовж 2015 року зафіксувала зниження індексу споживчих цін в Україні. За цими даними, у серпні дефляція становила 0,8% (у липні цей показник дорівнював 1%).

Серед товарів, які подешевшали найбільше – фрукти (майже 17%) та овочі (майже 16%). Водночас майже на 3% зросла ціна м’яса та м’ясопродуктів.

Перед тим до червня (коли інфляція становила 0,4%) ціни зростали.

В цілому за рік (від серпня 2014 року) інфляція уповільнилася до 52,8%, відзначають у Держстаті.

31 серпня міністр фінансів України Наталія Яресько повідомила, що уряд знайшов неемісійні джерела для прискорення збільшення соціальних виплат. Вона повідрмила про зменшення темпів інфляції, уповільнення темпів падіння економіки, збереження стабільного курсу валюти упродовж півроку та збільшення резервів Національного банку.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG