Доступність посилання

ТОП новини

У Росії татарського активіста Рафіса Кашапова засудили до 3 років колонії


Пікет на підтримку Кашапова у Києві

Суд у російському місті Набережні Човни в республіці Татарстан засудив голову Татарського громадського центру Рафіса Кашапова до 3 років колонії загального режиму. Його визнали винним у закликах до сепаратизму, розпалюванні ненависті і ворожнечі за національною ознакою.

Це перша справа у Росії про «заклики до сепаратизму», яка дійшла до суду.

56-річний голова Татарського громадського центру був заарештований 29 грудня минулого року. Кримінальну справу щодо нього порушили через записи у соціальній мережі «ВКонтакте». Йдеться про три тексти під заголовками «Крим і Україна будуть вільні від окупантів», «Вчора – Гітлер і Данциг, сьогодні – Путін і Донецьк», «Захистимо Україну і весь тюркський світ» і фотоколаж під назвою «Де Росія – там смерть і сльози».

Згідно з висновками експертизи, у текстах Кашапова розпалюється ненависть до таких категорій, як «російські», «російська влада», «президент Володимир Путін», а також містяться заклики до дій щодо захисту Криму від російської окупації. Провину Рафіс Кашапов не визнає, заявляючи, що викладав статті усвідомлено, бо переживає за те, що відбувається в Україні.

Це не перше кримінальне переслідування Рафіса Кашапова. Його неодноразово судили у 80-х роках. У 2003 році активіста жорстоко побили, а після цього заарештували за звинуваченням у розпалюванні міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі. У 2009 році його звинуватили у розпалюванні ненависті чи ворожнечі за національною ознакою – за публікації текстів у блогах – і засудили до півтора року умовно.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Кашапова до списку політичних в’язнів.

XS
SM
MD
LG