Доступність посилання

ТОП новини

Чехія і Словаччина розкритикували Німеччину за політику щодо біженців


Нова хвиля біженців на кордоні між Сербією й Угорщиною, 15 вересня 2015 року
Нова хвиля біженців на кордоні між Сербією й Угорщиною, 15 вересня 2015 року

Непослідовна і неузгоджена позиція Німеччини у ставленні до проблеми біженців в Європі перешкоджає її вирішенню, заявляють у Празі й Братиславі.

«На цю мить найбільшою проблемою вирішення міграції є неузгоджена політика Німеччини. І гра м’язами в напрямку до сусідів цього не приховає!» – наголосив міністр внутрішніх справ Чехії Чехії Мілан Хованец.

Цими словами у твітері він відповів на думку міністра внутрішніх справ Німеччини Томаса де Мезьєра, що Європейський союз мав би обмежити виплати зі своїх фондів тим країнам, які не йдуть на компроміс у справі розподілу біженців між країнами-членами ЄС за квотами.

Країни, які відкидають систему квот при розподілі біженців, а це в першу чергу Чехія, Словаччина, Польща й Угорщина, «часто дістають багато коштів із фондів ЄС», а тому «ми б мали говорити про важелі тиску», заявив раніше у вівторок німецький міністр.

Також прем’єр Словаччини Роберт Фіцо назвав позицію Німеччини в діалозі з країнами-членами ЄС щодо біженців «залякуванням». «Таке «бубубу» на нас не діє, ми будемо до останньої миті боротись проти обов’язкових квот, навіть і ціною блокади саміту», – наголосив Роберт Фіцо.

Голови урядів Німеччини та Австрії Анґела Меркель і Вернер Файманн тим часом закликали провести вже наступного тижня надзвичайний саміт Європейського союзу, щоб вирішити проблему біженців у Європі. Цю ініціативу вже підтримали Словаччина і Чехія.

Міністри внутрішніх справ країн-членів Євросоюзу на терміновій зустрічі, що протривала до пізнього вечора 14 вересня, не змогли дійти згоди щодо системи примусових квот на прийняття біженців, яку намагається запровадити Брюссель. Проти таких квот на розселення по всіх країнах ЄС 120 тисяч біженців знову виступили країни Східної і Середньої Європи. Вони заявляють, що згодні приймати біженців, але лише стільки, скільки визначать собі самі добровільно.

Через кризу з біженцями, які масово прямують до Європи, в першу чергу з країн Близького Сходу й Африки, за попередні два дні вже три країни ЄС – Німеччина, Австрія і Словаччина – оголосили, що тимчасово зупиняють чинність шенгенських домовленостей про зняття контролю на внутрішніх кордонах між країнами-учасницями і відновлюють цей контроль із метою зупинити неконтрольований нині наплив мігрантів; про «посилений контроль» на внутрішніх «шенгенських» кордонах оголосили також Нідерланди. Таку можливість розглядають іще кілька країн «шенгену».

XS
SM
MD
LG