Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 11:11

Апеляційний суд підтвердив право доступу до інформації про трагедію 2 травня в Одесі


Будинок профспілок в Одесі, 2 травня 2014

Апеляційний суд Одеської області залишив у силі рішення Одеського окружного адмінсуду про можливість доступу журналістів до інформації про причини смерті жертв трагедії 2 травня 2014 року в одеському Будинку профспілок. Таке рішення суд ухвалив у вівторок, 15 вересня.

Позов до МВС і Бюро судово-медичних експертиз подали одеські журналісти, члени «групи 2 травня» Сергій Дібров та Леонід Штекель. Вони вимагали надання протоколів розтину тіл людей, загиблих 2 травня. Дібров і Штекель вважають, що ця інформація має великий суспільний інтерес.

Раніше суд першої інстанції підтвердив думку позивачів. Проте відповідачі подали апеляцію, яку також програли.

2 травня 2014 року на марш футбольних фанатів і проукраїнських сил у центрі Одеси напали проросійські активісти з вогнепальною зброєю. Були вбиті шість людей-учасників маршу. У відповідь проукраїнські демонстранти зібралися вже на нову демонстрацію і рушили на площу Куликове поле, щоб ліквідувати розташований там наметовий табір опонентів. Проросійські активісти й їхні прихильники сховалися в будівлі Будинку профспілок. Обидві сторони кидали одна в одну пляшки з займистою рідиною. Внаслідок пожежі, що виникла в будинку, при спробах вистрибнути з нього і внаслідок застосування проросійськими активістами вогнепальної зброї там загинули ще 42 людини з обох сторін конфлікту. Також у перебігу протистоянь того дня було поранено близько 200 людей.

Recommended

XS
SM
MD
LG