Доступність посилання

ТОП новини

Захист у справі Карпюка і Клиха в Росії попросив суду присяжних


Марина Дубровіна, адвокат Станіслава Клиха
Марина Дубровіна, адвокат Станіслава Клиха

У Росії на суді над громадянами України Миколою Карпюком і Станіславом Клихом захист подав клопотання, щоб справу розглядав суд присяжних, інформує російське агентство «Інтерфакс-Південь» із посиланням на адвоката Клиха Марину Дубровіну.

За її словами, суд пішов у зв’язку з цим до кімнати для нарад і, ймовірно, оголосить рішення вже не у вівторок.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замахові на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав таку участь.

26 серпня у Слідчому комітеті Росії повідомили, що направили до суду для розгляду по суті кримінальну справу щодо громадян України Миколи Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Малофеєва, обвинувачених у вбивствах на території Чечні в 1990-х роках.

За версією російського слідства, на початку 1990-х років на території України була створена «воєнізована політична організація УНА-УНСО» (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), метою якої нібито було «здійснення протидії російській владі у будь-якій формі і знищення громадян Російської Федерації російської національності», і Карпюк, Клих і Малофеєв були «членами УНА-УНСО».

Справа щодо Малофеєва виділена в окреме провадження у зв’язку з укладенням досудової угоди про співпрацю.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орел.

Українські правозахисники називають Миколу Карпюка та Станіслава Клиха серед громадян України, яких утримують за ґратами в Росії з політичних мотивів. За словами голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук, до Микола Карпюка протягом 14 місяців із моменту затримання не допускали українського консула.

XS
SM
MD
LG