Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ не помітила «обстрілу з українського боку», про який твердили сепаратисти


(ілюстраційне фото)

Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомила, що члени її Спеціальної моніторингової місії в Україні, перебуваючи в селі Логвинові біля Дебальцева на окупованій території Донеччини, почули одну чергу з кулемета великого калібру.

Ця черга була здійснена за два чи три кілометри від місця перебування спостерігачів, мовиться в повідомленні про події вівторка, 15 вересня.

Ніяких заяв щодо того, хто міг вистрілити цю одну-єдину чергу, в ОБСЄ не робили.

У вівторок, 15 вересня, донецькі сепаратисти стверджували, нібито місія ОБСЄ «особисто бачила, як Збройні сили України обстрілювали їхні позиції». За їхніми заявами, які в ОБСЄ нині не підтвердили, українські військові буцімто відкрили вогонь по позиціях незаконного збройного угруповання «ДНР» у Логвинові на передовій позиції якраз у той час, коли там були представники місії ОБСЄ.

За лютневими мінськими домовленостями, на лінії контакту від середини лютого мав діяти черговий режим припинення вогню, а важкі озброєння мали бути відведені. Проте перестрілки й обстріли, і з застосуванням «відведених» озброєнь, тривали. Сторони звинувачували одна одну в порушеннях і провокаціях.

Наприкінці серпня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група щодо мирного врегулювання в Україні, а також представники проросійських сепаратистів домовилися про чергове припинення вогню з 1 вересня у зв’язку з початком навчального року. Та останніми днями обстріли поновилися знову.

XS
SM
MD
LG