Доступність посилання

ТОП новини

МВС Таджикистану підтверджує вбивство генерала-заколотника Назарзоди


Абдугалім Назарзода
Абдугалім Назарзода

Міністерство внутрішніх справ Таджикистану підтверджує інформацію про вбивство колишнього заступника міністра оборони Абдугаліма Назарзоди разом з його 10 соратниками під час сутичок між урядовими військами й заколотниками, які сталися у середу, 16 вересня, у Ромітській ущелині на схід від Душанбе.

У спільній заяві МВС та розвідки Таджикистану йдеться про те, що урядові війська оточили Назарзоду з групою його соратників за 150 кілометрів від Душанбе і почали спецоперацію після того, як вони відмовилися здатися.

4 вересня невідомі напали на відділок міліції в райцентрі Вагдаті, а потім на будівлю силовиків на околиці столиці Душанбе, захопивши при цьому запаси зброї. Спершу вважалося, що ці напади не пов’язані, але потім з’ясували, що це була справа рук групи, яку зібрав на той час заступник міністра оборони Абдугалім Назарзода; його негайно звільнили з посади.

Від початку вересня у Таджикистані триває спецоперація з метою затримання Назарзоди і його прихильників.

Абдугалім Назарзода, колишній командир загонів ісламської опозиції і прихильник нещодавно забороненої Партії ісламського відродження Таджикистану, увійшов до офіційних силових структур держави 1997 року за умовами домовленостей між владою й опозицією про завершення п’ятирічної громадянської війни. За цими домовленостями, Об’єднаній таджицькій опозиції, частиною якої була Партія ісламського відродження, відійшло близько третини державних посад.

Заборона цієї партії, донедавна єдиної легальної ісламської партії на пострадянському просторі, минулого місяця призвела до нового зростання напруженості у Таджикистані.

XS
SM
MD
LG