Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 09:07

Глава МВС звільнив Олену Тищенко


Олена Тищенко

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звільнив керівника Управління із забезпечення повернення активів, отриманих злочинним шляхом, МВС Олену Тищенко.

За повідомленням прес-служби міністерства, 16 вересня Тищенко написала заяву про звільнення за власним бажанням і того ж дня міністр її підписав.

16 вересня керівник управління з забезпечення повернення активів, набутих злочинним шляхом, Міністерства внутрішніх справ Олена Тищенко оголосила, що подала заяву на звільнення. Як сказала вона в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ», «інформаційні атаки» проти її управління і особисто проти неї виявилися «успішними».

У довгій заяві Тищенко перелічила успіхи її управління, але заявила, що воно «не може існувати у процесуальному та політичному вакуумі», й поскаржилася на такі законодавчі ініціативи, як пропозиція створити Агентство з повернення активів та розпорядження ними тощо, в яких, за її словами, «до того ж пропонується закласти корупційні можливості для таких органів».

Тиждень тому, 10 вересня, журналістське розслідування програми «Схеми» – спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший» – виявило, що Олена Тищенко володіє віллою у Франції через спільну з колишнім чоловіком фірму, а також розкішним будинком у Великій Британії вартістю 5,4 мільйона фунтів стерлінгів, при цьому закордонні маєтки Тищенко не відображені чітко в її декларації.

Сама Тищенко тоді заявляла, що причиною були «дивно розроблені» бланки декларацій.

І Олена Тищенко, і її колишній чоловік Сергій Тищенко неодноразово були фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань і в Україні, і за кордоном. Зокрема, через те, що конфісковані нафтопродукти Сергія Курченка були реалізовані приватним компаніям Сергія Тищенка за заниженою ціною, держава могла втратити 250 мільйонів гривень.

При цьому, коли в липні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв про створення управління з забезпечення повернення активів, набутих злочинним шляхом, яке очолила Олена Тищенко, він заявляв, що саме справи, пов’язані з Сергієм Курченком, мають бути серед перших завдань новоствореного органу.

Понад рік тому Тищенко була призначена в Україні на посаду керівника міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства.

Вона також тісно вплетена у скандальну справу казахстанського опозиціонера-мільйонера Мухтара Аблязова. Його звинувачують у шахрайстві зі збитками для Казахстану обсягом понад 6 мільярдів доларів. У Лондоні тривають судові процеси, в яких фігурує і Олена Тищенко.

XS
SM
MD
LG