Доступність посилання

ТОП новини

Глава МВС звільнив Олену Тищенко


Олена Тищенко

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звільнив керівника Управління із забезпечення повернення активів, отриманих злочинним шляхом, МВС Олену Тищенко.

За повідомленням прес-служби міністерства, 16 вересня Тищенко написала заяву про звільнення за власним бажанням і того ж дня міністр її підписав.

16 вересня керівник управління з забезпечення повернення активів, набутих злочинним шляхом, Міністерства внутрішніх справ Олена Тищенко оголосила, що подала заяву на звільнення. Як сказала вона в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ», «інформаційні атаки» проти її управління і особисто проти неї виявилися «успішними».

У довгій заяві Тищенко перелічила успіхи її управління, але заявила, що воно «не може існувати у процесуальному та політичному вакуумі», й поскаржилася на такі законодавчі ініціативи, як пропозиція створити Агентство з повернення активів та розпорядження ними тощо, в яких, за її словами, «до того ж пропонується закласти корупційні можливості для таких органів».

Тиждень тому, 10 вересня, журналістське розслідування програми «Схеми» – спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший» – виявило, що Олена Тищенко володіє віллою у Франції через спільну з колишнім чоловіком фірму, а також розкішним будинком у Великій Британії вартістю 5,4 мільйона фунтів стерлінгів, при цьому закордонні маєтки Тищенко не відображені чітко в її декларації.

Сама Тищенко тоді заявляла, що причиною були «дивно розроблені» бланки декларацій.

І Олена Тищенко, і її колишній чоловік Сергій Тищенко неодноразово були фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань і в Україні, і за кордоном. Зокрема, через те, що конфісковані нафтопродукти Сергія Курченка були реалізовані приватним компаніям Сергія Тищенка за заниженою ціною, держава могла втратити 250 мільйонів гривень.

При цьому, коли в липні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв про створення управління з забезпечення повернення активів, набутих злочинним шляхом, яке очолила Олена Тищенко, він заявляв, що саме справи, пов’язані з Сергієм Курченком, мають бути серед перших завдань новоствореного органу.

Понад рік тому Тищенко була призначена в Україні на посаду керівника міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства.

Вона також тісно вплетена у скандальну справу казахстанського опозиціонера-мільйонера Мухтара Аблязова. Його звинувачують у шахрайстві зі збитками для Казахстану обсягом понад 6 мільярдів доларів. У Лондоні тривають судові процеси, в яких фігурує і Олена Тищенко.

XS
SM
MD
LG