Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 07:03

ОБСЄ: Україна має прибрати прізвища журналістів із санкційного списку


Дуня Міятович

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі Дуня Міятович розкритикувала владу України за внесення до санкційного списку кількох десятків журналістів і блогерів і закликала змінити документ.

«Закликаю президента Петра Порошенка змінити свій указ і виключити з нього журналістів. Влада повинна полегшити роботу журналістів і утриматися від створення адміністративних перешкод для в’їзду», – сказала Міятович.

Як повідомляє прес-служба ОБСЄ, вона назвала рішення влади України серйозною загрозою правам журналістів на вільний збір інформації.

«Я поважаю законне право урядів боротися з тероризмом і захищати безпеку і громадян. Але запровадження широких обмежень, що перешкоджають вільному пересуванню журналістів, не є шляхом для гарантування безпеки», – сказала представник ОБСЄ.

16 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ про рішення Ради національної безпеки й оборони щодо нових санкцій проти Росії. У списку серед 388 осіб фігурують працівники ЗМІ. Як ідеться в указі, особи зі списку становлять «дійсну або потенційну загрозу для національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». У британській телерадіокорпорації «Бі-Бі-Сі» обурилися, що в новий санкційний список України потрапили і троє її кореспондентів, що працюють у Москві, – двоє британців і один росіянин.

Базована у Нью-Йорку міжнародна неурядова організація «Комітет захисту журналістів» засудила указ президента України Петра Порошенка, який поширює санкції на щонайменше 41 журналіста та блогера.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG