Доступність посилання

ТОП новини

Міграційна криза: Угорщина поширила надзвичайний стан на 6 областей


Угорські військові встановлюють тимчасову загорожу на кордоні з Хорватією, 18 вересня 2015 року
Угорські військові встановлюють тимчасову загорожу на кордоні з Хорватією, 18 вересня 2015 року

Угорщина поширила надзвичайний стан на шість своїх прикордонних областей у зв’язку з міграційною кризою, передає кореспондент Радіо Свобода.

Угорська влада пояснює це тим, що обвалилася міграційна система в сусідній Хорватії, куди щодня з Сербії прибувають від 4 до 6 тисяч нелегальних мігрантів.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що вже на світанку угорські військові почали зводити 41-кілометровий захисний паркан на кордоні з Хорватією.

На такий крок Угорщина пішла через те, що влада Хорватії організувала автобусне перевезення біженців, які прибувають туди з Сербії, до угорського кордону. Парламентський статс-секретар Ласло Сабо також викликав хорватського посла, щоб заявити йому, що такі дії сусідньої країни неприпустимі.

Із початку цього року до Угорщини з Сербії потрапило понад 200 тисяч біженців із країн Азії та Африки, більшість із яких склали громадяни Сирії. Днями Угорщина практично закрила свій кордон із Сербією, вздовж якого вже зведений захисний паркан, і тепер мігранти, що перебувають у Сербії, рушили на Хорватію, щоб через неї спробувати дістатися далі до Німеччини й інших заможних країн ЄС. Увечері в четвер, 17 вересня, через це Хорватія теж майже повністю закрила свій кордон із Сербією, заявивши, що її можливості приймати біженців переповнені.

Офіційний Будапешт наполягає на тому, щоб Євросоюз поклав край навалі нелегальних мігрантів, організувавши надійну охорону кордонів Греції, через яку прибуває більшість біженців, силами об’єднаних підрозділів поліції і прикордонників із різних країн Європи, а також виступає проти обов’язкових квот на розподіл цих мігрантів по всіх країнах ЄС.

XS
SM
MD
LG