Доступність посилання

ТОП новини

Міністри оборони США й Росії обговорили конфлікт у Сирії


Міністри оборони США і Росії у своїй першій розмові за більш як рік обговорили конфлікт у Сирії.

Як повідомили в Пентагоні, в перебігу 50-хвилинної розмови Аштона Картера і Сергія Шойгу вони домовилися вести подальші переговори про те, щоб їхні військові не вступали в конфлікти між собою.

Американський міністр, зокрема, наголосив у перебігу розмови, що боротьба проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» не має перешкоджати перехідному політичному процесові в Сирії.

США і ще значна частина заходу, а також арабський світ вважають, що такий процес має призвести до усунення влади авторитарного президента Башара аль-Асада і створення уряду національної єдності без його участі.

США перервали військові контакти з Росією на високому рівні ще 2014 року після окупації Росією Криму і спроби анексії українського півострова.

Але нарощування російської військової присутності в Сирії, зокрема, на військовому аеродромі біля міста Латакії, викликало занепокоєння, що військова авіація США й Росії може одночасно виконувати бойові завдання в сирійському повітряному просторі, зміст яких може бути протилежним.

Вашингтон очолює міжнародну коаліцію проти угруповання «Ісламська держава» в Сирії й Іраку, і Москва теж заявляє, що теж має намір допомогти боротися з «тероризмом». Але Захід і арабський світ підтримують помірковану опозицію до режиму Башара аль-Асада, яка воює і проти ісламістів, і проти режиму; Росія ж підтримує саме режим Асада в його боротьбі з супротивниками, яких сирійський президент називає «терористами» всіх – і радикальних ісламістів, і помірковані сили, що мають підтримку значної частини світу.

XS
SM
MD
LG