Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 17:12

Гройсман хоче спростити процедуру позбавлення недоторканності


Володимир Гройсман ©Shutterstock

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що запропонує депутатам ухвалити рішення про спрощення процедури позбавлення парламентарів недоторканності.

Виступаючи під час засідання Національної ради реформ, він заявив, що процедура, передбачена чинним законодавством, «настільки важка, що може займати тижні». «Наприклад, якщо є реальні докази злочину, треба це вирішувати негайно, брати народного депутата під контроль, аби він нікуди не зник, і таким чином дуже швидко усі почнуть зрозуміти, що відповідальність дуже близько», – сказав Гройсман, як наводить його слова прес-служба Верховної Ради.

«Тому я запропоную депутатам варіант рішення, за яким процедура зняття буде дуже швидкою: є подання, ми маємо швидко розглянути, ухвалити рішення, взяти народного депутата під контроль, і далі має виявити свою ефективність правоохоронна система», – сказав він.

Але, додав голова парламенту, тут «потрібна і відповідальність сторони обвинувачення, щоб цей механізм не перетворився на переслідування».

Раніше, сказав він, за депутатським імунітетом, недоторканністю «могли сховатися за будь-який злочин». А голосування за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Ігоря Мосійчука, що відбулося в четвер, 17 вересня, дозволило «зробити перший крок у боротьбі з корупцією всередині парламенту», сказав Гройсман.

Він також повідомив, що законопроект щодо внесення змін до Конституції України в частині обмеження депутатської недоторканності перебуває на розгляді у профільному Комітеті з питань правової політики та правосуддя.

Раніше у п’ятницю, 18 вересня, перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій заявив в ефірі Радіо Свобода, що Верховна Рада за необхідності й надалі може надавати дозвіл на притягнення народних депутатів до відповідальності за зміненою процедурою. За його словами, депутати виступають за скасування депутатської недоторканності, тому більшість не заперечує проти спрощеної системи голосування.

Після позбавлення Мосійчука недоторканності його соратники скаржилися, що рішення про це було ухвалене не за повною процедурою.

Ігоря Мосійчука підозрюють у вчиненні правопорушень, передбачених п’ятьма статтями Кримінального кодексу, зокрема – в одержанні неправомірної вигоди. Перед голосуванням у Верховній Раді щодо нього генеральний прокурор Віктор Шокін показав депутатам відео, на якому Мосійчук нібито отримує хабар. Сам парламентар назвав відео неправдивим, а обвинувачення на його адресу – політичною помстою.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG