Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 05:10

Шокін: списку для затримання депутатів немає


Віктор Шокін

Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявляє, що ніякого списку для притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів не існує, і закликає парламентарів ухвалити закон про скасування депутатської недоторканності.

«Ніякого списку не існує. Ні Шокіна, ні когось іще, існує проблема законодавча, в законодавчому питанні. Дуже було б добре з боку наших депутатів скасувати свою недоторканність. Я обов’язково пораджуся (з цього питання) в парламенті і поставлю ці питання», – сказав він.

Генпрокурор додав, що саме через недосконалість законодавства процедура зняття недоторканності з депутата Сергія Клюєва була затягнута, що дало змогу йому втекти.

18 вересня голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що запропонує депутатам ухвалити рішення про спрощення процедури позбавлення парламентарів недоторканності.

Виступаючи під час засідання Національної ради реформ, він заявив, що процедура, передбачена чинним законодавством, «настільки важка, що може займати тижні».

Минулого тижня Верховна Рада дала згоду на прохання Генпрокуратури про зняття недоторканності з депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука через підозру в хабарництві. Невдовзі після цього рішення парламентаря затримали, а наступного дня суд заарештував його. Після позбавлення Мосійчука недоторканності його соратники скаржилися, що рішення про це було ухвалене не за повною процедурою.

16 червня генпрокурор України вніс у Верховну Раду подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Сергія Клюєва у рамках нового кримінального провадження щодо нього. Проте через двотижневий розгляд регламентного комітету парламентар встиг утекти.

Recommended

XS
SM
MD
LG