Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2018, Київ 21:26

Порошенко: Україна наразі не готова до вступу до НАТО, але йде цим шляхом


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ та президент України Петро Порошенко у Львові, 21 вересня

Україна наразі не готова стати членом НАТО, заявив президент України Петро Порошенко під час спільного брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом.

«Щоб підготуватися до вступу до НАТО, Україна має провести реформи, власне, ті ж самі, що потрібні для вступу в Євросоюз. Відповімо чесно: Україна зараз готова стати членом НАТО? Ні? Чи готовий НАТО прийняти Україну до своїх лав зараз? Ні! Але ми йдемо цим шляхом, і двері НАТО – відчинені», – наголосив Порошенко.

Зі свого боку, генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Україна має право вступити до Альянсу, якщо відповідатиме його вимогам.

Він додав, що нині Україна і НАТО поглиблюють свою співпрацю, зокрема у реформуванні Збройних сил України.

Останнім часом підтримка вступу України до НАТО в українському суспільстві значно зросла. За даними дослідження, проведеного наприкінці липня, на ймовірному референдумі про вступ України до НАТО за це проголосували б 64 відсотки його умовних учасників, проти були б 28,5 відсотка.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG