Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 09:09

Порошенко: Україна наразі не готова до вступу до НАТО, але йде цим шляхом


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ та президент України Петро Порошенко у Львові, 21 вересня

Україна наразі не готова стати членом НАТО, заявив президент України Петро Порошенко під час спільного брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом.

«Щоб підготуватися до вступу до НАТО, Україна має провести реформи, власне, ті ж самі, що потрібні для вступу в Євросоюз. Відповімо чесно: Україна зараз готова стати членом НАТО? Ні? Чи готовий НАТО прийняти Україну до своїх лав зараз? Ні! Але ми йдемо цим шляхом, і двері НАТО – відчинені», – наголосив Порошенко.

Зі свого боку, генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Україна має право вступити до Альянсу, якщо відповідатиме його вимогам.

Він додав, що нині Україна і НАТО поглиблюють свою співпрацю, зокрема у реформуванні Збройних сил України.

Останнім часом підтримка вступу України до НАТО в українському суспільстві значно зросла. За даними дослідження, проведеного наприкінці липня, на ймовірному референдумі про вступ України до НАТО за це проголосували б 64 відсотки його умовних учасників, проти були б 28,5 відсотка.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG