Доступність посилання

ТОП новини

Колишній банкір вимагає від Росії 10 мільярдів доларів за втрату бізнесу


Президент Росії Володимир Путін і банкір Сергій Пугачов (праворуч), архівне фото, 2000 рік
Президент Росії Володимир Путін і банкір Сергій Пугачов (праворуч), архівне фото, 2000 рік

Бізнесмен Сергій Пугачов, якого раніше називали «банкіром Путіна», у судовому порядку вимагає від Росії компенсацію більш як на 10 мільярдів доларів. Пугачов вважає, що його бізнес був зруйнований внаслідок того, що він втратив прихильність Кремля.

Адвокати бізнесмена 21 вересня вказали, що очікують на слухання позову в Постійній палати третейського суду в Гаазі.

Москва вже оскаржує попередню постанову того ж суду, якою Москву зобов’язано виплатити 50 мільярдів доларів колишнім власникам компанії «ЮКОС», яка раніше була найбільшим виробника нафти в Росії.

Після втечі з Росії у 2011 році Пугачов звинуватив союзників президента Володимира Путіна у знищенні його бізнес-імперії. Пугачов заснував «Межпромбанк» у 1992 році, через рік після розпаду Радянського Союзу, згодом ця фінансова установа була одним з найбільших банків Росії. Бізнесмен, який сприяв Путіну в отриманні влади в 1999 році, втратив прихильність Кремля після фінансової кризи 2008 року.

Російська влада твердить, що Пугачов украв понад 700 мільйонів доларів, виділених державою на допомогу «Межпромбанку» під час кризи. Росія прагне заарештувати Пугачова за звинуваченнями в розкраданні і незаконному привласненні активів. Ці звинувачення бізнесмен заперечує.

XS
SM
MD
LG