Доступність посилання

ТОП новини

Лавров: «вибори» сепаратистів не суперечать Мінським угодам


Сергій Лавров
Сергій Лавров

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявляє, що «вибори» на Донбасі, які сепаратисти запланували провести 18 жовтня та 1 листопада, не суперечать Мінським угодам.

«Зараз кажуть, якщо проведуть вибори в Донецьку і Луганську 18 жовтня і 1 листопада, то це буде порушенням мінських домовленостей. По-перше, в мінських домовленостях ніякої дати немає», – зазначив він.

В Україні, за винятком територій Криму та Донбасу, які українська влада не контролює, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Сепаратисти з угруповань «ДНР» та «ЛНР» призначили власні «вибори» на 18 жовтня та 1 листопада відповідно. На територіях, контрольованих «ДНР», «виборчий процес» уже розпочався.

22 вересня представник угруповання «ЛНР» на переговорах у Мінську Владислав Дейнего заявив про можливість відкладення «виборів» на контрольованих бойовиками територіях – на 21 лютого 2016 року. Проте згодом представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін заявив, що пропозиція про проведення «місцевих виборів» 21 лютого стосується наступного етапу «виборчого процесу» на Донбасі, а перший етап їхніх «виборів» все-таки відбудеться 18 жовтня.

Україна неодноразово застерігала сепаратистів від проведення будь-яких «виборів» на окупованих територіях, називаючи це зривом Мінських домовленостей. Згідно з Мінськими угодами, вибори на цих територіях можуть відбутися лише згідно з українським законодавством.

Після вчорашнього засідання контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі спеціальний представник ОБСЄ на переговорах у Мінську Мартін Сайдік заявив, що проведення «виборів» на територіях підконтрольних угрупованням «ДНР» і «ЛНР» 18 жовтня і 1 листопада викликає розчарування. Він також зазначив, що цей факт суперечить мінським домовленостям.

XS
SM
MD
LG