Доступність посилання

ТОП новини

Понад 60% українців готові підтримати вступ до НАТО на референдумі – опитування


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Якби всеукраїнський референдум про вступ до НАТО відбувся в липні 2015 року, 64% тих, хто взяв би в ньому участь, проголосували б за вступ України до Північноатлантичного альянсу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова у липні цього року.

Згідно з результатами опитування, 28,5% проголосували б проти.

Під час дослідження опитали 2011 респондентів з усіх регіонів України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, теоретична похибка вибірки 2,3%.

Як напередодні заявив президент України Петро Порошенко, підтримка українцями вступу країни в НАТО зростає і зараз уже перевищує 60%, це означає, що український народ підтримує євроатлантичний вибір.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

XS
SM
MD
LG