Доступність посилання

ТОП новини
25 Лютий 2018, Київ 20:23

Понад 60% українців готові підтримати вступ до НАТО на референдумі – опитування


(©Shutterstock)

Якби всеукраїнський референдум про вступ до НАТО відбувся в липні 2015 року, 64% тих, хто взяв би в ньому участь, проголосували б за вступ України до Північноатлантичного альянсу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова у липні цього року.

Згідно з результатами опитування, 28,5% проголосували б проти.

Під час дослідження опитали 2011 респондентів з усіх регіонів України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, теоретична похибка вибірки 2,3%.

Як напередодні заявив президент України Петро Порошенко, підтримка українцями вступу країни в НАТО зростає і зараз уже перевищує 60%, це означає, що український народ підтримує євроатлантичний вибір.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG