Доступність посилання

ТОП новини

Прикордонники: 114 автомобілів «гумконвою» з Росії заїхали в Україну


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Черговий «гуманітарний конвой» Росії в’їхав на територію України з порушеннями, більшість вантажівок були напівпорожніми, повідомляють у Державній прикордонній службі України.

«Сьогодні російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового 39-го так званого гуманітарного конвою. У період з 06:55 до 08:00 через російські пункти пропуску «Донецьк» і «Матвеєв-Курган» на в’їзд в Україну пройшли дві колони так званого гумконвою у складі 114 автомобілів», – повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян.

Українські прикордонники зробили тільки візуальний огляд вмісту вантажівок, додав речник.

«У результаті візуального спостереження було встановлено, що знову, як і в попередній раз, більшість вантажівок їхали наполовину порожніми. Водночас на них було багато символіки Росії, МНС Росії, написів та інших атрибутів, що може свідчити про демонстративності цієї акції», – зазначив Слободян.

В угрупованні «ЛНР», визнаному в Україні терористичним, заявили, що «гумконвой» із Росії доставив на підконтрольну сепаратистам територію препарати для гемодіалізу, інсулін і вакцини.

Росія від літа 2014 року направляє в зону бойових дій на Донбасі «гуманітарні конвої» – колони вантажівок, вміст яких українським прикордонникам і представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста не показують.

У МЗС України неодноразово вимагали від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки «гуманітарної допомоги».

XS
SM
MD
LG