Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 07:06

Прочан з України немає серед постраждалих біля Мекки – управління мусульман


Паломники з Криму на хаджі в Саудівській Аравії, 24 вересня 2015 року

Паломники з Криму і материкової України не постраждали в тисняві, що виникла в Саудівській Аравії в священній долині Міна поблизу Мекки.

Як повідомив проектові Радіо Свобода «Крим.Реалії» муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, із материкової частини України на хадж вирушила група з 75 паломників, серед них постраждалих немає.

«Ми розмовляли по телефону з керівником української делегації. Ті паломники, 75 осіб, які поїхали з України, всі живі і здорові. Вони пройшли це місце раніше, ніж почалася тиснява», – сказав Ісмагілов.

Як повідомили в прес-службі Духовного управління мусульман Криму, паломники, які виїхали з півострова, теж не постраждали.

Керівник кримської групи паломників Артур Решитов зазначив, що мусульмани з Криму проживають в наметовому містечку в долині Міна.

«Мусульмани передають привіт своїм рідним і близьким, просять, щоб ті за них не переживали, у них все добре», – сказав він.

За останніми даними, внаслідок тисняви під час паломництва в Саудівській Аравії загинули 717 людей, ще 805 поранені.

Тиснява виникла під час одного з ритуалів у долині Міна недалеко від Мекки. У символічному побиванні камінням диявола в день одного з головних мусульманських свят Ід-аль-Адха брали участь сотні тисяч паломників.

За цей місяць це вже друга трагедія в Саудівській Аравії з великою кількістю жертв. 11 вересня 111 вірян загинули при падінні будівельного крана на території головної мечеті Мекки.

Цього року п’ятиденний хадж у Саудівській Аравії – традиційне паломництво мусульман до святинь ісламу – почався 22 вересня. У ньому беруть участь близько двох мільйонів мусульман зі 164 країн світу.

XS
SM
MD
LG