Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Росії встановив ціну газу для України на рівні суміжних з нею країн ЄС


Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв

Ціна газу для Києва з 1 жовтня до 31 грудня 2015 року встановлюється на рівні цін на газ для країн Європейського союзу, суміжних з Україною. Про це йдеться в постанові, яку підписав прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, повідомляє прес-служба російського уряду.

24 вересня міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що російська сторона отримала запити щодо надання знижки на газ для України на четвертий квартал 2015 року. «У середньому це буде приблизно 20 доларів», – сказав Новак.

Перед цим міністр енергетики й вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що 25 вересня відбудуться газові переговори, міністр розраховує, що тоді буде підписана тристороння угода між Україною, Європейським союзом і Росією про умови поставок російського природного газу в Україну.

Також раніше Демчишин заявляв, що Україна розраховує купувати російський газ за ціною, не вищою ніж 250 доларів за тисячу кубометрів.

Від 1 липня Україна припинила закуповувати газ у Росії до узгодження умов постачання. Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.

XS
SM
MD
LG